Home SOCIALE Dhënia e Nobel-ëve nis nga Mjekësia

Dhënia e Nobel-ëve nis nga Mjekësia

0
Dhënia e Nobel-ëve nis nga Mjekësia

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Fituesi i çmimit Nobel për Mjekësi dhe Fiziologji të këtij viti është suedezi Svante Paabo për punën e tij në gjenomin e hominidëve të zhdukur dhe evolucionin njerëzor, njoftoi Asambleja Nobel të hënën në Stokholm. Shpallja e fituesit të çmimit Nobel në kategorinë e mjekësisë në Institutin Karolinska në Stokholm filloi javën në të cilën […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë