Skip to content

Dhuna që policia ushtroi ndaj operatorit të Fax News, reagojnë mediat e huaja: E dënojmë! Kufizon lirinë e shtypit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Reagimi i Plotë nga RFS English kundër dhunës së ushtruar nga policia daj kameramanit të Fax News, Ledio Guni:

Edhe pse u identifikua si kameraman, Ledio Guni u detyrua dhunshëm dhe arbitrarisht nga 3 policë të largohej nga protesta që po mbulonte për Fax News në #Tiranë ditën e sotme. “RFS in English” dënon këtë kufizim për lirinë e shtypit i cili nuk mund të tolerohet.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë