Dhuna në familje mbetet një fenomen mjaft shqetësues në vendin tonë. Të paktën dy raste të tilla raportohet të jenë regjistruar vetëm në Pogradec, gjatë 24 orëve të fundit. Bëhet fjalë për dy raste të dhunës në familje, të cilat janë adresuar në polici.

 

Një 41-vjeçar, banues në fshatin Radokal i Poshtëm, është vënë në praga pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij.

 

Një tjetër ngjarje po aq e rëndë ka bërë që një 25-vjeçar të shpallet në kërkim. I riu akuzohet se ka dhunuar të atin dhe është larguar. Ndërkohë i dhunuar ka marrë ndihmë mjekësore.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re