Dhunohet një mësues i edukimit fizik në Tepelenë. Kleanth Laçi 59 vjeç është dhunuar nga disa persona. Ngjarja ka ndodhur para pak minutave në qytetin e Tepelenës kur arsimtari i shkollës 9-vjeçare të qytrtit, është dhunuar nga persona ende të paidentifikuar në rrethana ende të pasqaruara.

 

Familjarët e arsimtarit tepelenas, kanë njoftuar policinë dhe njëkohësisht e kanë shoqëruar në Spitalin e Gjirokastrës për ndërhyrje kirurgjikale. Sipas informacioneve të para, arsimtari është thirrur nga tre persona të cilët kanë dashur të sqarojnë një bisedë me të dhe më pas e kanë dhunuar në mënyrë barbare.

 

Plagët e marra në trup janë përqendruar kryesisht në kokë, fytyrë dhe pjesëën abdominale. Mësohet se gjendja fizike e arsimtarit është jashtë rrezikut për jetën. Policia ndërkohë është vënë në kërkim të autorëve të dhunës ndaj mësuesit të edukimit fizik.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re