Dhunonin gratë dhe vajzat e tyre, arrestohen 3 persona në Durrës

durres-arrestohen.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tre persona janë arrestuar në Durrës pasi kanë kryer veprime të dhunshme në mënyrë të vazhdueshme, ndaj grave dhe vajzave të tyre. Konkretisht janë arrestuar shtetasit: B. B., 69 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij;

S. M., 50 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj ish-bashkëjetueses dhe e ka kanosur atë.

Nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Krujë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim S. Ç., 51 vjeç, banues në fshatin Verjon, Krujë, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Krujë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Dhuna në familje”.

Njoftimi i Plotë

Durrës

Vihen në pranga 3 shtetas, për veprën penale “Dhuna në familje”.

Specialistët e Hetimit të Krimit në DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit:

B. B., 69 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij;

S. M., 50 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj ish-bashkëjetueses dhe e ka kanosur atë.

Nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Krujë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim S. Ç., 51 vjeç, banues në fshatin Verjon, Krujë, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Krujë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Dhuna në familje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë