Home SHQIPERIA Dimër në mes të vjeshtës

Dimër në mes të vjeshtës

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pas nje vere me temperatura ekstreme, moti sjell serish te papritura. Reshjet e dëborës dhe temperaturat  dimërore nisin me herët se zakonisht.
 
Me ngrica dhe te zbardhur nga reshjet e dëborës, kështu e ka gjetur mëngjesi i 7 tetorit zonën e Kukësit dhe rrugën e Kombit. Dëbora e pare është regjistruar edhe ne zona te tjera ne veri dhe verilindje te vendit.
 
Sipas sinoptikaneve temperaturat kane pësuar nje ulje te ndjeshme prej 8 gradesh. Ndërsa ne zonat malore ne veri te vendit, termometri ka arritur ne -4 grade Celsius. Kete te shtune i gjithë territori i vendi është përfshirë nga reshjet dhe temperaturat e ulëta. Ne mesdite pritet largim i vranësirave, ndërsa ne orët e mbrëmjes parashikohet ere e forte duke krijuar dallge ne det 4 deri 5 balle. Ndërsa temperaturat ekstreme do te luhaten nga -2 ne 20 grade.
 
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë