Ka nisur dita e dytë se seancës gjyqësore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

 

Ditën e djeshme folën Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe mbrojtësi i viktimave, ndërsa sot do të flasin avokatët mbrojtës të katër ish-krerëve të UÇK-së.

 

Trupi gjykues ka bërë të ditur se paraqitja e provave në gjykim, duke përfshirë edhe thirrjen e dëshmitarëve nga ZPS-ja, do të bëhet më 11 prill 2023.

 

Sipas Gjykatës Speciale, 140 persona janë pranuar si viktima pjesëmarrëse në procesin gjyqësor.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re