Naftëtarët e Ballshit kanë hyrë në ditën e tetëmbëdhjetë të grevës teksa gjendja e tyre sa vjen e përkeqësohet.

Mjekët këshillojnë që grevistët duhet të largohen teksa ambulanca qëndron në gatishmëri.

Sipas mjekëve mjediset ku zhvillohet greva nuk janë të përshtatshme dhe ndikon në shëndetin e grevistëve që prej tetëmbëdhjetë ditësh mbajnë veten vetëm me ujë dhe sheqer.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re