Në Turqi dhe në ambasadat turke në mbarë botën po festohet 84-vjetori i vdekjes së Mustafa Kemal Ataturkut, themeluesit të Republikës moderne të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA). Në të gjithë vendin, njerëzit ndaluan në rrugë ose qëndronin në heshtje në vendet e tyre të punës për të kujtuar Ataturkun. Büyük Önder Atatürk, ebediyete intikalinin […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re