Kreu i PD, Lulzim Basha ka shpërndarë fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth II për popullin e saj britanik në këto ditë të vështira në luftën kundër koronavirusit.

Ajo çfarë ishte kryefjala e fjalimit të Mbretëreshës ka qenë dhe është përdorur nga lideri opozitar si moto më parë ”Ditë më të mira do të vijnë”.

Kreu i PD ka shpërndarë fjalimin e Mbretëreshës po me këtë moto ” Ditë më të mira”.

#ditemetemira https://t.co/KhMlVB186r

— Lulzim Basha (@lulzimbasha_al) April 5, 2020