Djali i ish-presidentit të ndjerë Bujar Nishani komentoi në rrjetet sociale vendimin e një tjetër shteti të rëndësishëm perëndimor si Britani për të shpallur non-grata Sali Berishën.

 

Ersi Nishani shkruan mes të tjerash se lideri i PD e ka fituar betejen e tij me historine!

 

Partia shtet ka kapur cdo institucion te varur e te pavarur, shton djali i Bujar Nishanit, ka ndryshuar kushtetuten me mandate te blera, ka ndyshuar kodin zgjedhor dhe ne bashkepunim me krimin ka pamundesuar voten e lire.

 

 

Komenti i plotë i Ersi Nishanit:

 

Sali Berisha e ka fituar betejen e tij me historine!

Fleterrufeja e fundit me shume sesa nje sulm personal ndaj Sali Berishes eshte nje perpjekje, disi zhgenjyese, per te percare dhe dobesuar opoziten dhe per rrjedhoje demokracine ne Shqiperi. Opozita shqiptare ne 8 vitet e fundit po shkonte drejt asgjesimit. Rikthimi i Sali Berishes ne krye te saj eshte nje shkendije shprese jo vetem per ne demokratet, por per te gjithe ata shqiptare, te cilet duan te clirohen nga kthetrat e regjimit banditesk te Edi Rames.

Sot demokracia ne Shqiperi eshte me e dobet se kurre ne keto 30 vite. Sot partia shtet ka kapur cdo institucion te varur e te pavarur, ka ndryshuar kushtetuten me mandate te blera pa perfillur as edhe nje cast vullnetin e popullit, ka ndyshuar kodin zgjedhor dhe ne bashkepunim me krimin ka bere cdo gje per ta pamundesuar voten e lire dhe rotacionin e pushtetit.

Winston Churchill, titani i politikes britanike dhe asaj boterore thoshte:

“ Ne fund, dedikimi me i madh ndaj demokracise eshte njeriu i thjeshte, pa pushtet, i cili niset drejt kutive te votimit me nje laps ne dore e vendos nje kryq ne nje cope letre – asnje lloj thirrje apo retorike nuk do te ul kurre rendesine madhore te ketij akti.”

Prandaj dhe shqiptaret ne diten e votimit, nuk do te kete fleterrufe qe ti ndaloj te ushtrojne aktin primar te demokracise dhe te shporrin regjimin banditesk te Edi Rames!

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re