Kryeministri Edi Rama, në një konferencë të përbashkët me gazetarët nga Uashingtoni, ka deklaruar se SHBA-të mbështesin nismën e Ballkanit të Hapur.

Rama tha se në muajt në vijim do të ketë të reja, në drejtim të mbështetjes amerikane për Ballkanin e Hapur, duke aluduar kështu për investime amerikane në vendet e rajonit.

Rama:

Jam shumë i kënaqur që administrata e re amerikane e ka përqafuar 100% nismën e Ballkanit të Hapur, do të keni gjëra të reja në muajt në vijim. Kemi folur dhe janë në mbështetje 100%.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re