Policia ka identifikaur dhe arrestuar një 27 vjeçar i cili ka kërcënuar në rrjetet sociale kryeministren e Italisë Georgia Meloni.

 

Ansa.it bën me dije se 27 vjeçari jetonte në provincën e Arezzo-s, ndërsa ishte një person i papunë.

 

Policia ka sekuestruar pajisje elektronike dhe gjatë kontrollit kompjuterik ka pasur konfirmim se llogaria i përket të dyshuarit dhe se është sekuestruar. Hetimet po kryhen për pajisje të ndryshme.

 

“Nëse i heq të ardhurat, do të vras ​​ty dhe vajzën tënde”. “Duhet vdekja e saj dhe e vajzës së saj”. “Vërtetë kujdes, ndalo me këtë gjë të heqjes së të ardhurave bazë përndryshe do të të vras ​​por e kupton?”. Këto janë disa nga mesazhet që i riu i ka dërguar kryeministres së Italisë.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png