Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje, Milorad Dodik, deklaroi se beson në pavarësinë e RS dhe beson se një ditë do të duhet të ndodhë.

Dodik tha se ai mund të jetë përgjegjës për këtë në një perspektivë.

“Kur Donald Trump fitoi në Amerikë, unë kisha ndërmend të shpallja pavarësinë e Republikës Srpska. Pastaj disa rreth meje u trembën dhe unë nuk e bëra. Nëse Trump do të fitonte sërish, nuk mendoj se do të hezitoja”, tha Dodik për TV Prva.

Kur bëhet fjalë për sanksionet amerikane ndaj tij dhe familjes së tij, Dodik tha se nuk ka të drejtë të sakrifikojë interesat kombëtare të RS për hir të komoditetit të tij.

Ai theksoi se është krenar për familjen e tij, duke shtuar se ata janë njerëz shumë të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm dhe se kanë vështirësi në jetë dhe se kjo i shqetëson amerikanët.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re