Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur të gjithë atyre që kanë kritikuar draft-statutin e tij konfidencial për asosacionin.

 

Në një postim në rrjetin social Tëitter, Rama shkruan se ata që shajnë kanë frikë se mos humbasin armikun që u krijon kushtin që të sillen sikur janë në luftë.

 

Sipas tij, lufta ka mbaruar që në vitin 1999 dhe armiku është mundur.

 

“Ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur fare çka përmban draft-Statuti i Asociacionit kanë frikë vetëm nga një gjë: Se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur!”, shkruan Rama.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re