Drejt Durrësit të fshehura në një vend “sekret” në autobus, bllokohen mijëra euro në Brindizi

para.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Shtatëdhjetë mijë euro të padeklaruar ishin gati të transferoheshin në Shqipëri nga porti i Brindizit.

Ato u zbuluan nga personeli nga Agjencia Doganore dhe Guardia di Finanza brenda një porte kurth në shkallët e hyrjes së një autobusi udhëtimi.

Automjeti po nisej për në Durrës dhe shoferi u ndalua për këto para të padeklaruara.

Kujtojmë se shuma e padeklaruar në pikat kufitare është deri në 10 mijë euro.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë