Kryeministri Edi Rama po mban një fjalim para socialistëve në Asamblenë Kombëtare e ksaj partie, ku ka rreshtuar sipas tij të gjitha arritjet që ka bërë qeveria nën drejtimin e tij.

Mirëpo teksa po fliste Ramës dikush i ka ndërprerë fjalën, që si duket ishte femër dhe kryeministri nuk ka nguruar pa e thumbuar.

“Ça do me? Të flasësh? I kemi dhënë grave të gjitha të drejtat, por jo të na e këpusin fjalën në mes. Të mbaroj unë njëherë.”- tha Rama dhe filloi fjalimin.

Ndërkohë që qytetarë jashtë Amfiteatrit kanë thërritur vazhdimisht ‘Rama ik’.

/faxweb