Skip to content

Dubluesja e Elizabeth II lë punën për respekt ndaj saj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pamja e dublueses së Mbretëreshes Elizabeth II tha për se në respekt për mbretëreshën më jetëgjatë të Britanisë, e cila vdiq të enjten, ajo ka vendosur të lërë punën e saj pas 34 vitesh, por ajo do të vazhdojë të mbajë rrobat e saj “Mbretërore” në kujtim të gruas që “ndihej si anëtare e familjes”.

Znj.Mary Reynolds, 89 vjeç, e cila jeton në Epping, Essex, së pari u bë dubluese e Mbretëreshës në vitin 1988, ndërsa për herë të parë asaj iu tha se ajo dukej si Elizabeth kur ishte vetëm 17 vjeçe.

Ajo është shfaqur në televizion dhe film, me paraqitje të dinjitetshme duke përfshirë rolin kryesor në komedinë e vitit 1990 “Bullseye” përballë të ndjerit Roger Moore dhe një paraqitje në serialin e 25-vjetorit “Doctor Who” në vitin 1988.

Znj.Reynolds u tha gazetarëve se vendimi për t’u tërhequr e bëri atë “shumë të trishtuar”.

“Sapo u transferova në një shtëpi të re.”

“Unë kam dy kuti të plota me kapele dhe tani po mendoja se ku do t’i vendosja ato dhe më pas kuptova se nuk do të më duheshin më”, tha ajo.

Ajo tha se ndoshta do t’i mbajë të gjitha veshjet e “Mbretëreshës” sepse ato kanë qenë “pjesë e jetës së saj për kaq shumë vite”.

Ajo gjithashtu tregoi për gazetarët se ka kohë që ka dy garderoba të veçanta në shtëpi: një për veshjet e saj personale dhe tjetra për ato të “mbretëreshës” nga të cilat me kënaqësi i “huazoi” disa veshje për raste të veçanta festive.

Duke kujtuar momente nga karriera e saj, znj.Mary Reynolds tha se njerëzit reagonin ndryshe kur e shihnin, duke menduar për një kohë se ajo ishte vërtet mbretëresha e Anglisë.

Shumë shpesh, ata i kërkonin asaj një fotografi të përbashkët.

Edhe pse ajo kurrë nuk e takoi Elizabeth II, znj.Reynolds thotë se ajo gjithmonë ka ndjekur të gjitha ngjarjet kryesore në jetën e Mbretëreshës. /tesheshi.com/

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë