Skip to content

Dy aksidente brenda 30 minutave në Lezhë/ Plagosen tre persona

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dy aksidente në harkun kohor të 30 minutave janë shënuar në Lezhë.

 

Aksidenti i parë ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Kallmet, pranë fshatit Grykë Zezë. Një motorr ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë plagosur rëndë burrë e grua.

 

Ata janë dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Lezhës.

 

Ndërsa një tjetër aksident ka ndodhur në bulevardin Gjergj Fishta në Lezhë. Një çift gjerman të cilët po udhëtonin me motorr kanë humbur kontrollin dhe për pasojë është plagosur drejtuesi i mjetit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë