Dy aksidente në harkun kohor të 30 minutave kanë ndodhur përgjatë aksit Berat-Lushnje, konkretisht në fshatin Syzezë ku një automjet tip Citroen ka goditur nga pas njw traktor i cili në momentin e aksidentit nuk i funksiononin sinjalistikat e makinës ndërkohë rruga ishtë në errësir totale, Më i rëndë është paraqitur aksidenti vetëm pak kilometra më tej ku në Poshnje janë përplasur ndërmjet tyre një automjet dhe një motor, si pasojë e goditjes është dëmtuar drejtuesi i motorit i cili është trasportuat drejt spitalit Rajonal te Beratit dhe ende nuk dihet gjëndja e tij shëndetësore, në të dyja aksidentet dyshohet se shkak është bërë mungesa e sinjalistikes dhe ndriçimi rrugor, policia ka mbërritur në vëndngjarje ku po kqyr terrenin po te bere zbardhen e plote të ngjarjeve.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re