Skip to content

Dy të arrestuar për zjarret/ Dogjën sipërfaqet me ullinj dhe pisha

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një burrë u arrestua nga policia e Beratit për zjarrvënie të qëllimshme.

 

62-vjeçari nga Uznova dyshohet se ndezi një zjarr në tokën e tij, por flakët të ndihmuara nga era e fortë dolën nga kontrolli.

 

Si pasojë u dogj një sipërfaqe e konsiderueshme e mbjellë me dru frutore dhe ullinj.

 

Edhe në Cërrik një 41-vjeçar u prangos nga uniformat blu pasi nga zjarri që ndezi u shkrumbuan disa hektarë me pishe dhe ullinj.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë