Skip to content

Dy vite nga tërmeti që shkaktoi 51 viktima, reagon ambasada amerikane në Tiranë: Mbështesim Shqipërinë për të ndërtuar një të ardhme më të fortë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Dy vite më vonë, ne kujtojmë atë mëngjes herët kur tërmeti më shkatërrimtar në 40 vite goditi Shqipërinë. Ne kujtojmë 51 viktimat. Ne nderojmë qëndresën dhe forcën e shqiptarëve përballë fatkeqësisë. Shtetet e Bashkuara ishin krenarë të qëndronin me miqtë shqiptarë për të ndihmuar, atë ditë dhe në vazhdim. Ne do vazhdojmë të mbështesim Shqipërinë për të ndërtuar një të ardhme më të fortë dhe më të begatë”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane në Tiranë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë