Një grua, e cila pësoi dhimbje torturuese 18 muaj pas një operacioni cezarian, mësoi se mjekët i kishin lënë një instrument sa një pjatë në stomak.

Një nënë e re nga Zelanda e Re ankohej për dhimbje te mjekët për gati dy vjet, madje përfundoi në urgjencë, por askush nuk mundi të gjente shkakun e dhimbjes së saj, derisa e dërguan për një skanim.

Imazhi nga skanimi CT tregoi se një instrument me madhësinë e një pjate darke i mbeti në bark pas operacionit cezarian. Është një instrument që përdoret për të tërhequr dhe mbajtur indet dhe për të lejuar mjekët të operojnë në një zonë të caktuar.

Siç shkruan Guardian, vajza në fjalë është rreth të 20-ave, e cila lindi në vitin 2020 në një spital të Oakland dhe autoritetet shëndetësore atje, pas përfundimit të hetimeve, kanë konstatuar se i janë shkelur të drejtat. /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re