Në Itali, Roma gjeti kualifikimin për në fazën çerekfinale të kupës se Italisë pasi mundi 1 me 0 Xhenoven e një kategorie me poshtë.

 

Golin vendimtar për verdhekuqtë e shënoi Paolo Dybala.

 

Në fakt nuk ishte një gol i zakontë, por një magji e argjentinasit që kaloi të gjithë kundërshtaret dhe në një pozicion të priret mposhti Martinezin.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png