Skip to content

Dyshimet për testin e biologjisë/ Ministrja Kushi në mbeshtetje të maturantëve: Do të merren masat për çdo rast

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi në një status në rrjetet sociale ka theksuar se shqetësimet e maturantëve pas provimit të sotëm të biologjisë po i ndjek me shumë vëmendje.

 

Në reagimin e saj Kushi siguron nxënësit se për çdo rast do të merren masat e nevojshme.

 

file:///C:/Users/web/Downloads/biologji_skema.pdf

 

Statusi i plotë i Ministres Kushi:

Të dashur maturantë,

I kam marrë të gjitha mesazhet tuaja dhe i kam ndjekur me vëmendje shqetësimet në lidhje me testin e biologjisë.

Më poshtë gjeni linkun me skemën e vlerësimit të zgjidhjeve të publikuar nga QSHA dhe ndërkohë po konsultohemi me mësues dhe ekspertë të fushës për të vlerësuar cilësinë e testit.

Për çdo rast, ju sigurojmë që do të marrim të gjitha masat e nevojshme që ju të vlerësoheni sipas meritës dhe nivelit të arritjeve. Suksese!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë