Elson Marku është një ndër 8 personat e shoqëruar në komisariat ditën e djeshme të cilët bënë rezistencë dhe kundërshtuan policinë duke tentuar të pengojnë prishjen e banesave në zonën e “5 majit” në Tiranë.

Menjëherë pas kësaj kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj ka hedhur akuza ndaj një protestuesi për të cilin tha se ka të shkuar kriminale. Gjatë një prononcimi për mikrofonin e “Fax News”, Elson Marku mohon akuzat ndërsa thekson se OFL-në në shtëpi ia ka dërguar Veliaj për shkak se refuzoi të bëjë fushatë për Partinë Socialiste në zgjedhjet e fundit parlamentare.

“Këtu nuk është vullneti politik dhe për tu bërë një zgjidhje përfundimtare këtyre banorëve që kërkojnë ta dinë ku do e marrin ndërtimin. Dje kishim 8 perosna të shoqëruar nga policia, unë isha njëri nga këta, me pretekstin se unë kam kanosur kryetarin e bashkisë për shkak të detyrës. Por kur Veliaj për shkak të detyrës vjen dhe na dhunon shtëpiat, na dhunon nënën e kushëririt ne mund të kemi dalë nga vetja, por nuk kemi dalë nga vetja sac ka dalë kryetari i bashkisë. Unë nuk jam dënuar për asnjë krim, OFL ma ka sjellë Erion Veliaj për arsye se nuk kam pranuar të bëj fushatë politike të Partisë Socialiste”, tha Elson Marku.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re