Skip to content

“E financoi vetë fushatën i thanë do bëhesh biznesmen”, Artan Hoxha zbulon ‘kurthin’ ndaj Kajmakut: Si ia “hodhën” politikanët

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka reaguar lidhur me arrestimin e ish kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku në Itali pasi u kap me 20 kg kokainë. Me anë të një postimi në rrjetin e tij social “facebook”, Hoxha ka zbuluar edhe kurthin që sipas tij u ngrit ndaj Kajmakut.

Hoxha tha se Kajmaku e kishte financuar fushatën e tij në Vorë dhe se i ishte premtuar se do të bëhej biznesmen i rregullt pasi të pastronte paratë e pista të fituara më herët nga trafiku i drogës.

Postimi i Hoxhës:

Eh hall i madh ç’e zuri Kajmakun e shkrete…

Po i ecte mire trafiku, e moren vesh qe kishte bere para.

I ke të pista, I thane. Nese do t’i pastrosh, duhet të paguash fushaten elektorale dhe pastaj behesh biznesmen me letra…

Mira tha mavriu, pagoi fushaten, bleu mandatin e kryetarit.

Sapo nisi te pastronte parate dhe te behej biznesmen me letra, e thirren prape dhe i kujtuan problemin e vjeter.

Po mire tha Kajmaku, ju e dinit “xanxen” e vjeter edhe kur me thirret për kryetar, pse nuk ma thate qe në ate kohe?!

Po me late te harxhoja nje dynja para per fushaten?!

Kur e pane se Kajmaku nisi ta besoje vertete, qe e kishte votuar populli, i thane:

Kajmak do te ikesh me te mire apo të fusim ne burg?!

Pa ç’pa Kajmak mavriu, i pagoi ca para për avokatet, ca miliona të tjera për prokuroret dhe gjyqtaret. E la biznesllekun me letra dhe ju kthye zanatit të vjeter, punen qe di te bej me mire, narkotrafikun.

Tani qe e kapen me 20 kg kokaine, në zanatin e vet, i kujtojne se:”ja u kap ky narkotrafikanti qe donte te behej biznesmen me letra”…

Prandaj mesazhi për gjithe “Kajmaket” e tjere qe merren me “tregeti fidanesh” në Bashkimin Europian eshte:

“Qendrojini larg politikes, sepse kjo rrace politikanesh qe kemi ne, po e mori vesh se keni bere pasuri, u merr jo vetem parate, fidanet dhe vazot e tyre, por u merr edhe bajgat e bagetive qe kane brenda vazot e luleve….

Në foto: Kajmaku me “kryekajmakun” e qeverise ne zgjedhjet lokale 2019, kur Kajmaku ishte “burre i ndershem” dhe parate e “tregetise se fidaneve” nuk ishte aq shume të pista për te paguar fushaten elektorale..

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë