E FUNDIT/ Caktohet data kur do mblidhet Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit (Dita dhe ora)

komisioni-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Komisoni Hetimor për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të mblidhet ditën e nesërme në orën 15:00.

Pas votimit në Kuvend, deputetët të cilët do të jenë pjesë e Komisionit Hetimor, do të kenë mundësi të mblidhen që të nesërmen për të vazhduar punë me pikat të cilat kanë diskutime sa i përket shkeljeve që mund të jenë konstatuar.

Pretendimet nga ana e partisë Demokratike kanë qenë gjithmonë se zgjedhjet e 25 Prillit kishin qenë një “masakër elektorale” siç e konsideron edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Ndërsa kryeministri Edi Rama në seancën plenare tha se nuk do të kishte asnjë ndalesë për të ngritur komisionin hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë