Tmerrohen qytetarët pasi një tërmet i fuqishëm ka tronditur vendin në orën 00:00.

Tërmeti ka zgjatur disa sekonda dhe ishte i fortë.

Qytëtarët të frikësuar kanë dalë jashtë banesave për ti shpëtuar ndonjë lëndimi.

Mësohet se tërmeti ka qënë 4.8 ballë i shkallës righter me epiqendër në Durrës