ISHP raporton se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 8 raste të reja me koronavirus duke e çuar në 989 qytetarë.

5 raste të reja janë konstatuar sot në Tiranë, 2 në Durrës dhe 1 në Krujë.

ISHP konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë shëruar 6 persona, ndërsa në spitale gjenden të shtruar 16 persona, 5 prej të cilëve janë në terapi intensive.

Vijon..e