Ne spitalin e Fierit, sot në mesdite, ka ndërruar jetë një 87 vjeçare. E moshuara nderroi jetë  15 dite pas burrit i cili ndërroi jetë ne spitalin infektiv ne Tirane pasi ishte prekur nga corona virusi.

Behet fjale per ciftin e te moshuareve Delia te prekur me covid 19 banues ne pallatin 10 katesh ne lagjen “15 tetori “ ne Fier.

Të afërmit pohojnë se gruaja vuante edhe nga zemra. Ata pohojne se e kishin nxjerre nga spitali ne Tirane kur bashkeshorti i vdiq dhe e kishin transferuar ne spitalin e Fierit per te qendruar nen kujdesin e mjekeve, edhe pse rezultoi e sheruar.

Gruaja doli negative pas tamponeve te kryer ne spitalin infektiv dhe per kete arsye doli nga spitali e sheruar dhe u transferua ne Fier.

Qe nga dita qe mberriti ne fier ka qendruar nen kujdesin e mjekeve duke qene se kishte probleme shendetesore te tjera, nga zemra, probleme me frymemarrjen etj.

Vijon…

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re