Kreu i PD Sali Berisha ka deklaruar se autori që sulmoi atë në bulevard është agjent i policisë kriminale.

 

 

“Agresori është agjent i Policisë Kriminale. Fakti që zyra e Fugës shpërndau direkt kartelën mjeksore të agresorit tregon se gjithçka ishte e përgatitur nga Rama. Vërtetimi  mjekësor ku pretendohet se autori ka probleme të shëndetit mendor nuk ka asnjë datë.”, tha Berisha në daljen për media nga selia blu.

 

Kryedemokrati shkoi edhe më tej, duke e konsideruar goditjen ndaj tij në protestë një sulm të parapërgatitur nga Edi Rama, Bledi Çuçi dhe Ardi Veliu.