“E kam marrë disa herë në telefon”, Braçe ankohet se nuk kalon dot ujin për të hyrë në qendër shëndetësore: I jam lutur drejtorit ta rregullojë

brace-ne-uje.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeminsitri Erion Braçe nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij sociale është ankuar për ujin që ndodhet para një qendre shëndetësore në fshatin Këmishtaj.

Ai thotë se nuk di si të sillet me drejtuesin e kompanisë në kontratë për të rregulluar oborrin pasi shkruan se e kishte marrëq në telefon edhe më parë dhe i ishte lutur që të zgjidhte problemin por pa arritur të merrte asnjë zgjidhje.

Postimi i Plotë nga Erion Braçe

KJO ESHTE QENDRA E RE SHENDETESORE NE KEMISHTAJ!
Urdheroni, dje, hyrjen ja ka zene uji, oborrin gjithashtu;
Me asnje objekt tjeter ne Kemishtaj nuk ka ndodhur kjo, zero.
Nuk di si te sillem me me drejtuesin e kompanise nen kontrate;
E kam thirrur disa here, ne telefon por edhe ne zyre, kam folur me te per cdo gje qe nuk shkon, i jam lutur per te korrigjuar problemet;
Per kete qe ka ndodhur, i jam lutur te bej ngritjen e nivelit te oborrit pertej nivelit te kanaleve shkarkuese te rruges ku duhet te kulloj, por jo!
Tani mbetet vec nje gje;
KONTRAKTUESIT TE MOS MARRIN NE DOREZIM OBJEKTIN PA U RREGULLUAR CDO GJE!

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë