Yelena Osipova është e moshuar dhe si shumë të rinj doli në rrugët e Shën Petërsburgut për të protestuar kundër luftës në Ukrainë. Me vete e moshuara kishte marrë pankarta, me mesazhe për të ndaluar luftën që po merr jetë të pafajshme.

Pavarësisht moshës së saj të thyer, policët e përcjellin…

Autoritetet në Rusi kanë arrestuar deri më tani mijëra qytetarë rusë, që kanë dalë në protesta dhe kundër luftës. Shumë prej tyre përballen me gjoba të kripura ose burgim.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re