E RËNDË në Bulqizë/ Arlent Tançi qëllon me thikë një person, më pas e shtyp me makinë dhe e përmbys në rrugë

LAJM-I-FUNDIT-750x405-2.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 30-vjeçar nga Bulqiza, i identifikuar si Arlent Tançi, është vënë në prangat e policisë, për shkak se ka goditur me thikë një person, dhe më pas e ka shtyrë edhe me mjetin e tij, duke i rrezikuar jetën.

Tançi ka qenë i dënuar më parë në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe kanosjes.

Njoftimi i policisë: 

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti me sende të forta mes dy shtetasve, vihet në pranga 30-vjeçari i dënuar më parë në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe kanosjes.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë kanë marrë informacion se në lagjen “Minatori”, po ndodhte një konflikt i ashpër mes dy shtetasve, menjëherë kanë oragnizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të  konfliktit.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se për shkak të një konflikti për motive të dobëta shtetasi A. T., ka goditur me mjet të fortë prerës në trup shtetasin L. N.,  dhe më pas me automjet, e ka shtyrë të dëmtuarin që ndodhej në automjetin e tij dhe e ka përmbysur në rrugë duke i rrezikuar jetën.

Si rezultat i ndërhyrjes në kohë të shërbimeve të policisë është bërë e mundur përshkallëzimi i mëtejshëm i konfliktit, kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit  A. T., 30 vjeç,  banues në Bulqizë, i dënuar më parë në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe kanosjes.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë