Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen “11 Janari” në qytetin e Kuçovës, ku raportohet se një nënë 46-vjeçare është vet ëvarur në dhomën e saj të gjumit.

Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnate në banesën ku ajo jetonte me bashkëshortin dhe dy fëmijët. Zamira Sefa ka vendosur t’i japë fund jet ës,duke u ve tëvarur me litar në dhomën e saj të gjumit, ku është gjetur nga bashkëshorti i cili ka njoftuar policinë.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të policisë dhe ekspertë kriminialistikë, që bën edhe kqyrjen e vendngjarjes. Burime nga policia bëjnë me dije se, gruaja kishte kohë që vuante nga depresioni për shkak të kushteve të rënduara ekonomike në të cilat jetonte dhe kjo mendohet të jetë edhe shkaku që e ka çuar gruan të ndërmarrë aktin e vet ëflijimit.

Menjëherë pas ngjarjes, bashkëshorti i gruas është dërguar për mjekim në spital, pasi kur ka gjetur gruan të va rur ai ka rëne pa ndjenja në banesë. Policia po vijoj hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes së rëndë.