Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil.

Policia e Sarandës mësohet ka vënë në pranga pak ditë më parë 40-vjecarin Elidon Xhaferri nga fshati Kalase i Delvinës.

Xhaferri akuzohet se ka përdhunuar sistematikisht për 2 vite vajzën e gruas së tij në Ksamil, e cila tani është vetëm 14-vjeçe.

Kallëzimi në Polici është kryer nga nëna e vajzës dhe vetë e mitura. Kjo e fundit i ka rrëfyer gjithçka nënës së saj për abuzimin dy vjeçar.

Xhaferri është person me precedente penale, pasi në vitin 2013 ai eshte arrestuar se bashku me gjyshin e vajzes se perdhunuar (babain e gruas) per plagosjen e rende me thike te shtetasit L. Gj ne Ksamil. Ngjarja asokohe  ndodhi per motive te dobeta.