Barron Trump, 14 vjeç, djali i vogël i Presidentit Donald Trump, kishte koronavirus kur prindërit e tij u infektuan, por nuk kishte asnjë simptomë.

Kjo u njoftua nga gruaja e Trump, Melania.

Në postimin e saj në faqen zyrtare të Shtëpisë së Bardhë, ajo njoftoi se Barron ishte negativ në fillim, por u ri-testua disa ditë më vonë dhe më pas doli të ishte infektuar.

“Për fat të mirë, Barron është një adoleshent i fortë dhe nuk kishte asnjë simptomë. Në një farë mënyre, unë isha i lumtur që të tre e kaluam këtë në të njëjtën kohë, sepse ishim në gjendje të kujdeseshim për njëri-tjetrin dhe të kalonim kohë së bashku”, shkroi Melania.

Donald dhe Melania Trump njoftuan më 2 tetor se janë të inbfektuar me COVIDë.

Presidenti amerikan kaloi disa ditë në një spital ushtarak, por ndërkohë u shërua dhe u kthye në fushatën presidenciale.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re