Kryeministri Edi Rama ka nisur takimin me sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken. Ky takim ishte paralajmëruar javë më parë dhe mendohet se kohëzgjatja e tij do të jetë rreth 45 minuta ku do të flitet për luftën ndaj korrupsionit në Shqipëri dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Gjithashtu pjesë e diskutimit mësohet se do të jetë edhe situata e tensionuar mes Rusisë dhe Ukrainës, ku Shqipëria ka shprehur qartë qëndrimin e saj në krah të stabilitetit dhe në varësi të lëvizjeve që do të ndërmerren nga NATO.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re