Skip to content

Edi Rama uron 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve me SHBA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka uruar 100-vjetorin e vendosjes se marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 

Në një postim në faqen e tij në Facebook, Rama u përcjell urimet edhe atyre që do të jenë sot në shesh për të festuar.

 

 

“MIRËMËNGJES 😊

dhe sot, në ditën e fiks 💯vjetorit të lidhjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, jo vetëm ju uroj ditë të mbarë, po edhe mbrëmje të bukur të gjithë atyre që do jenë sot në Sheshin Skënderbej🇦🇱❤️🇺🇸”, shkruan kreu i qeverisë.

 

Në sheshin “Skënderbej” do të organizohet mbrëmjen e sotme koncert, me rastin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA-në si dhe çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë