Mbyllet kopshti në Maliq. Abc News raporton se është mbyllur kopshti në fshatin Rrëmbec të Maliqit pasi njëra nga edukatoret është konfirmuar pozitive me koronavirus.

Ajo ka shfaqur shenja dhe është me temperaturë, ndërsa testi e ka nxjerrë pozitive.
Po ashtu testit i është nënshtruar edhe edukatorja, ndërsa prej dy ditësh kopshti është i mbyllur.

Mësohet se deri në daljen e përgjigjes së tamponit të koleges, kopshti do të vijojë të jetë i mbyllur.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re