Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Patatet e ëmbla janë jashtëzakonisht të pasura me ushqyes, duke i bërë ato përbërës perfekt për vaktet tuaja.

Paketë e pasur me vitamina
Vitamina E për shëndetin e lëkurës dhe syve,
vitamina C për shëndetin e sistemit imun dhe nervor, dhe vitamina B6 në ndihmë të metabolizmit dhe formimit të qelizave të kuqe të gjakut.

Mbrojtje kockave dhe muskujve
Plot me kalçium dhe kalium, pra ngrënia e patateve të ëmbla ndihmon forcimin e kockave, duke ndihmuar funksionimin e muskujve dhe zemrès

E shkëlqyer për shëndetin e zorrës së trashë
E pasur me fibra dietik, të cilat ndihmojnë
në sistemin e tretjes.

E bërë për “super-ushqime”
Patatet e ëmbla janë të mbushur me ushqyes, një bazë perfekte për të krijuar super-ushqime

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re