Home Kuriozitete Efektet shëndetësore të çajit të zi

Efektet shëndetësore të çajit të zi

0

Konsumimi i çajit të zi ka dalë se ndihmon njerëzit që të humbin peshë.
Sipas një studimi thuhet se çaji ndihmon në shpejtimin e metabolizmit.
Hulumtuesit e European Journal of Nutrition kanë gjetur se çaji i zi stimulon prodhimin e një baktere të mirë në zorrë dhe e ndryshon metabolizmin e energjisë në mëlçi nëpërmjet metaboliteve të zorrëve./gp/
Hulumtimet e kryera në Universitetin e Kalifornisë janë grumbulluar për një kohë, pas disa eksperimenteve të cilat janë kryer në minj.