Egërsohet Salianji, Rama e “zbut” nga foltorja: Ka mundësi të mbani qetësi?

salianji-1-590x354-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputeti i PD, Ervin Salianji i njohur ndryshe si “Babalja” për shkak të inskenimit të komedisë po me të njëjtin titull, ka tentuar të pengojë fjalimin e kryeministrit Edi Rama në Kuvendi, nga vendi ku qëndronte.

Ndërsa Rama fliste, Salianji ka reaguar, nga tavolina e tij.

Rama iu është kthyer me nënqeshje, Salianjit, duke iu sjellë në vemendje edukatën se si duhet të flasin në Kuvend.

“A do e bëjmë një marëveshjë që kur flet dikush tjetri të mbajë qetësi ashtu siç bëra unë kur ju dëgjova nga fillimi në fund kur ju flisnit. Unë flas me fakte dhe shifra”, ka thënë Rama, duke e bërë të tërhiqet Salianjin.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë