Fjolla Morina ndonëse ka një proces gjyqësor të hapur në Shqipëri, pasi u kap me armë pa leje, nuk po i lë anash ngjarjet politike në Kosovë.

Ajo njihet si simpatiuzese e madhe VV-së, e fitorja e Shpejtim Bulliqit dje në Podujevë, siç duket e ka entuziazmuar.

Fjolla ka bërë një reagim në Facebook, ku shkroi një status, që ka qenë thumbim për ish kryetarin e Podujevës, Agim Veliut.

“Ehh Leshi nuk t’bon burrë” shkroi Fjolla, duke iu referuar mustaqeve të ‘famshme’ të Veliut.

Podujeva ka qenë bastion historik i LDK-së, dhe fitorja e Vetëvendosjes, është një ogur i mirë për këtë forcë politike, dhe për atë që e pret në zgjedhjet e ardhshme në Kosovë.