Ish-kreu i PD Kukës, Ibsen Elezi ka shpërthyer në akuza ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

 

 

Sipas tij, Veliaj është monstër që mashtron pa turp.

 

 

Në Quo Vadis ai u shpreh se edhe kandidati i PD, Belind Këlliçi është model i ngjashëm i kryebashkiakut aktual.

 

 

“Rasti i Veliajt duhet parë si rast i veçantë në të gjithë Shqipërinë. Ka njerëz që thonë se ka punuar dhe ka njerëz që e urrejnë. Këtë model nuk e ka krijuar shoqëria jonë. Prandaj nuk e pranoj dot Belindin, se ngjan me modelin e këtij. Ky Veliaj është monstër, specie që mashtron pa turp.”– tha Elezi.