Skip to content

Elizabeth kalon në amshim

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbretëresha Elizabeth II ka vdekur, konfirmoi Buckingham Palace, jo aq papritur, pasi gjendja e saj shëndetësore u përkeqësua së tepërmi orët e pasdites.

Kujtojmë se ajo ishte në gjendje kritike sot dhe të gjithë familjarët ishin të ftuar në Balmoral të Skocisë.

Informacioni shkaktoi pikëllim në Britaninë e Madhe për mbretëreshën 96-vjeçare, e cila mbretëroi për 70 vjet.

Ajo vdiq në Kalanë Balmoral, shtëpinë e saj të dashur verore në Skoci. Shumë anëtarë të familjes së afërt: katër fëmijë, tetë nipër e mbesa dhe 12 stërnipër ishin në ose rrugës për në Balmoral, duke përfshirë djalin e saj Princin Charles, trashëgimtarin e fronit.

Mbretëresha më jetëgjatë e Britanisë ka qenë në fron që kur ishte 25 vjeç. /tesheshi.com/

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë