Policia e Elbasanit ka arrestuar dy vëllezër pasi në banesën e tyre u gjetën armë zjarri.

 

Sipas të dhënave, në pranga ka rënë Alberto Bicerri i njohur edhe si Genci Meta si dhe Bledar Meta.

 

Nga kontrollet, në këtë banesë u gjetën të fshehura në katër çanta, 1 armë zjarri kallashnikov, dy pistoleta, 1 armë gjahu dhe fishekë luftarakë.

 

Armët dhe municioni luftarak u dërguan për ekspertizë, me qëllim verifikimin nëse janë përdorur ose jo, për ngjarje kriminale.

 

Të arrestuarit akuzohen për mbajtje dhe prodhim të armëve pa leje.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re