Zbardhet lista e funksionareve tē PD qē pritet të shkarkohen ne mbledhjen e Keshillit Kombetar diten e diele, tē therritur nga Kryesia e “Bashës”.

Kreu i Keshillit Kombetar Edi Paloka eshte ne mesin e personazheve te rendesishem qe pritet te shkarkohen në mbledhjen e jashtezakonshme te ketij organi.

Me poshte edhe lista e anetareve te Kryesise qe mbeshteten Berishen dhe qe do votohen per tu shkarkuar kete te diele.

Anetaret e Kryesise

Edi PalokaBelind kelliciIvi KasoAlbana VokshiAldo BumciGent StrazimiriGert BogdaniOerd BylykbashiFlamur NokaErvin MinarolliLedina Mandia

Sekretaret

Belind KelliciIvi KasoErvin MinarolliLedina Mandia