Skip to content

Emrat- Ja kush janë kandidatët për kreun e ri të Këshillit Kombëtar të PD

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zbardhen dy emrat e caktuar për kandidatë për kryetarin e ri të këshillit të PD.

 

Mësohet se është vendosur që kandidatë do të jenë Edi Paloka dhe Eleina Qiraci. Këta dy emra, priten të votohen nga anëtarët e tjerë të Këshillit, për të vendosur më pas edhe kreun e ri të këtij institucioni të rëndësishëm për PD.

 

Kujtojmë se Paloka ka qenë edhe më parë kryetar Këshilli. Ai e ka mbajtur atë pozicion për disa muaj dhe u distancua më 11 dhjetor, ku mori pjesë në Kuvendin e PD të thërritur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë